Združenje atletskih veteranov Slovenije

ŠTEVILNA ODLIČJA SLOVENCEM NA EMAC 2019

5.-15. september 2019

EMAC 2019 – Evropsko prvenstvo atletov veteranov je že kar prvi dan postreglo z odlično novico za slovensko ekipo. DUŠAN PREZELJ je v skoku v višino v kategoriji M70 ugnal evropsko konkurenco in zmagal s preskočenimi 152 cm.

Drugi dan tekmovanja nas je razveselil FABIO RUZZIER, saj je v hoji na 5000 m (track race walk) v kategoriji M65 z doseženim časom 31:05:36 osvojil srebro.

Tretji tekmovalni dan je bil v znamenju tekov preko ovir in skoka v višino. ALBERT ŠOBA je v teku na 300 m z ovirami v kategoriji M60 v ciljni ravnini ugnal evropsko konkurenco in zmagal s časom 45:46. DRAGO NIKOLIČ je v isti disciplini, vendar v kategoriji M65 osvojil bron s časom 50:04. ROK KOCJANČIČ je v teku na 400 m z ovirami v kategoriji M45 osvojil srebro s časom 59:91. Bero slovenskih odličij sta s srebrnimi odličji v skoku v višino dopolnila MATJAŽ ŠPAROVEC, ki je v kategoriji M45 preskočil 188 cm in MIHA ŽALIG, ki je v kategoriji M35 preskočil 186 cm.

Novo zlato je Sloveniji v kategoriji M35 priboril JAK ROGEL v skoku s palico z zavidljivo preskočeno višino 490 cm.

Svetovni dvoranski prvak v metu kopja ROBI TERŠEK nas tudi tokrat ni razočaral. V kategoriji M45 je z metom, dolgim 58,13 m osvojil srebro.

Naši odlični skakalki v višino STANKA PREZELJ in MARJETA ČAD sta pozlatili predzadnji dan prvenstva. Prva je zmagala v kategoriji Ž65 s preskočenimi 129 cm, druga pa v kategoriji Ž70 s preskočenimi 117 cm.

Zadnji dan tekmovanja je posrebrila svoj nastop MOJCA BREGANSKI. V kategoriji Ž45 je preskočila 142 cm.